SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Vendi së prapthi

L550.00

Autore: Lidia Ravera
Ilustrimet: Rosalba Catamo
Përktheu: Erion Kristo
ISBN: 978-9928-18-473-6
Çmimi 500 lekë

Përshkrimi

Një libër për fëmijët që kanë nisur të lexojnë me lehtësi, me ilustrime shumëngjyrëshe dhe aventura të këndshme. DNEV është një vend shumë I veçantë, nuk është aspak si vendet e tjera, gjithçka funksionon ndryshe. Shtëpitë kanë rrota dje njerëzit jetojnë në makina. Minjtë mjaullijnë e macet rrinë në gjirize. Të moshuarit shkojnë në shkollë e fëmijët qeverisin vendin. E ndërsa të gjithë jetojnë të lumtur në DNEV papritur mbërrin kontesha tekanjoze Mikelanxhela Mikeloto (që mërzitej me çdo gjë), e gatshme të blej gjithçka…
A do mundet ajo t’ia arrijë qëllimit?
Një libër që flet për lirinë dhe padrejtësinë, për paudhësitë e pushtetarëve dhe zgjuarsinë e kalamajve
Pse duhet lexuar
Do zbuloni DNEV, një vend shumë i veçantë, i cili nuk është aspak si vendet e tjera.
Shtëpitë kanë rrota dje njerëzit jetojnë në makina. Minjtë mjaullijnë e macet rrinë në gjirize. Të moshuarit shkojnë në shkollë e fëmijët qeverisin vendin.
Një libër për fëmijët që kanë nisur të lexojnë me lehtësi, me ilustrime shumëngjyrëshe dhe aventura të këndshme.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Vendi së prapthi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '