SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Tobi-Një milimetër e gjysmë guxim

L800.00

Tobie Lolnes e ka shtatin një milimetër e gjysmë. Prej shekujsh, bashkëkombësit e tij jetojnë në trojet e tyre në një lis të lartë e të dendur. … Për shkak se i ati i Tobit nuk pranoi të tregonte sekretin e një zbulimi të ri, familja e tyre u internua dhe u burgos. Teksa rend mes degëve të lisit, duke u fshehur në të çarat e lëvores, Tobi largohet sepse bashkëvendësit e tij po e ndjekin këmba-këmbës për ta kapur. Tobi ia del të shpëtojë. Por, për sa kohë? Ky roman është magjepsës, tejet origjinal, i shkruar bukur, me fantazi dhe zbulime befasuese. Megjithëse voluminoz lexohet me një frymë, sepse aventurat e heroit të vockël janë prekëse dhe me imagjinatë. Tobi është një hero i vërtetë. Mbajeni mirë mend emrin e tij, sepse tashmë ai bën pjesë në panteonin e personazheve të mirënjohur aventurat e të cilëve mbërthejnë lexuesit e çdo moshe.

Përshkrimi

Autor: TIMOTHÉE DE FOMBELLE
Përkthyese: Adriana Koxha
ISBN: 9789928084217

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Tobi-Një milimetër e gjysmë guxim”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '