SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Meri Popins

L1,200.00

Meri Popins është sqimatare, shihet shpesh në pasqyrë, iu dhuron fëmijëve  aventura magjike dhe argëtuese, i zbret shkallët duke rrëshqitur në parmakët e tyre, ndërsa valixhen duket sikur e ka bosh dhe të lehtë, por prej saj dalin llojlloj objektesh me forma të çuditshme. Meri këmbëngul se të gjitha gjërat magjike ndodhin se ia kërkojnë fëmijët. Ajo është rreptë dhe e dashur, ndonjëherë edhe e vrazhdë, por njëherësh e aftë të këshillojë të vegjël e të rritur. Kur mendon se e ka përmbyllur misionin e saj largohet pa asnjë lajmërim, me ndryshimin e erës, ashtu sikundër edhe erdhi: duke u mbajtur në  çadrën e saj të bukur me dorezë në formën e krokodilit. Por lë pas një familje të lumtur. Kjo është Meri Popins dadoja më e famshme e të gjitha kohërave, fryt i fantazisë së shkrimtares australiane Pamela Travers, që ka shkruar tetë libra për fëmijë, dy prej të cilëve janë bërë filma nga kompania e famshme Disney.

Përshkrimi

Autore: P.L. Travers
Përkthyese: Margalina Sina
ISBN: 9789928084194

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Meri Popins”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '