SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Lëndina e arushëve

L700.00

Libri tregon historinë e Tomit, një arushi të rrëmbyer nga nëna e tij, të shkeputur nga jeta e lirë në pyll, për t’u mbyllur në kafaz. Por edhe pse në robëri, Tomi nuk është vetëm. Në ndihmë të tij vjen çafka Egretë dhe një djalosh, që trishtohet teksa sheh Tomin në kafaz. Libri ndjek aventurat dhe përpjekjet e Egretës dhe djalit të vogël për të shpëtuar arushin Tom dhe për ta rikthyer në shtëpinë e tij. Ata më në fund ia dalin. Tomi kthehet në pyll, i lirë si më parë. Por shumë shpejt Tomi kupton se shumë gjëra kanë ndryshuar, ai vetë ka ndryshuar dhe përshtatja me jetën e egër nuk është aq e lehtë sa mendonte. A do t’ia dalë Tomi? Një histori emocionuese, që tregon se kafshët kanë nevojë për shtëpinë e tyre, ashtu si edhe njerëzit. Një udhëtim në një botë ku zemra rreh fort për Tomin dhe miqtë e tij të mirë.

Përshkrimi

Autore: Rovena Rozhani
Ilustruese: Borena Frashëri (Kunze)
ISBN: 978-9928-08-348-7

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Lëndina e arushëve”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '