SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Leminga Ula – Misioni “Toka”

L800.00

Autorë: Anna Casalis, Matteo Lupatelli
Përktheu: Erion Kristo
ISBN: 978-9928-08-577-1

Përshkrimi

Ula dhe vëllai i saj Egoni kapin një sinjal S.O.S. që vjen nga Ishulli i Bardhë, në ishujt Guanape, pranë brigjeve të Perusë. Një mal plastike papritur ka
mbuluar plazhin!
Ka ndodhur diçka e çuditshme… ndaj Ula duhet të ndërhyjë menjëherë! Po si të shkojë deri në Peru? Zgjidhja e vetme është të flasë me Lu Dë Merin, ujkun vetmitar dhe mjeran të detit, i cili, me barkën e vet të shpartalluar, është i vetmi që mund ta çojë Ulën kaq larg!
Mes mijëra aventurash dhe peripecish, a do t’ia dalin miqtë tanë ta çlirojnë Ishullin e Bardhë dhe ta riciklojnë gjithë plastikën?

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Leminga Ula – Misioni “Toka””

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '