SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Kikirika Xhons dhe dymbëdhjetë portat

L1,150.00

Autor dhe ilustrues: Rob Biddulph
Përktheu: Petro Plasa
ISBN: 9789928086969

Përshkrimi

Veprat e famshme të artit po zhduken kudo nëpër botë. Sa hap e mbyll sytë, ato bëhen   pluhur. Kikirika Xhons dhe miqtë e saj dyshojnë se e gjithë kjo ka të bëjë me botën magjike të Qytetit të Ilustruar dhe komplotin e të ligut z. Bardhi, për të zhdukur ngjyrat, artin dhe aftësitë krijuese. Është koha për t’u kthyer në Qytetin e Ilustruar dhe për të ndihmuar Rezistencën në luftën e saj.
Autori dhe ilustruesi shumë i famshëm Rob Biddulph na mrekullon përsëri me librin e dytë të serisë gazmore dhe plot aventura: “Kikirika Xhons dhe dymbëdhjetë portat”!
Ky libër lexohet gjithë qejf nga djem dhe vajza të moshës 8 deri në 12 vjeç, sepse flet për artin, botën magjike, rreziqet dhe miqësinë.

 

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Kikirika Xhons dhe dymbëdhjetë portat”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '