SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Kepler 62 – Udhëtimi

L900.00

Autorë: Timi Parvela, BJORN SORTLAND, PASI PITKÄNEN
Përkthyese: Flavia Maca
ISBN: 978-9928-08-643-3

Përshkrimi

Ari, Joni dhe Maria, që ju tashmë i njihni, do të nisin udhëtimin më të gjatë të ndërmarrë ndonjëherë nga njeriu. Jeta në Tokë po shuhet, ndaj ata duhet të udhëtojnë larg në hapësirë, në kërkim të një mundësie të re. Objektivi është planeti Kepler 62, por udhëtimi drejt tij është i panjohur dhe plot me rreziqe.
Një anije i çon ata në një stacion hapësinor prej nga do të nisin udhëtimin drejt hapësirës të ndarë në grupe. Ari dyshon se ekuipazhit nuk i është thënë gjithçka rreth misionit të tyre të ardhshëm. Kush fle në kapsulat shtesë në anije? Pse Ari zgjohet në mes të udhëtimit? A do të mundin Maria dhe Ari të përballojnë të vetëm sfidat e rrezikshme?
Ky është libri i tretë i serisë fantastiko-shkencore prej gjashtë librash, që ka bërë për vete mijëra fëmijë në më shumë se njëzet vende të botës.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Kepler 62 – Udhëtimi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '