SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Fshati me 13 sekrete

L900.00

Autore: Nadine Debertolis

Ilustrimet: Maud Riemann

Përkthyese: Lorena Dedja

ISBN 9789928087089

Mosha e sugjeruar: 10+

Përshkrimi

Niseni leximin me romanin “Shtëpia me 36 çelësa” pastaj vijoni me libri e dytë “Fshati me 13 sekrete”

«Si në një mozaik, ne plotësojmë pjesët një e nga një, derisa ta kuptojmë misterin.» – Mon Quotidien

Tesa dhe Dimitri janë të lumtur që janë kthyer për pushime në shtëpinë e dajë Ustashit. Të apasionuar pas mistereve gjithfarësoj, atyre as që ua pret mendja që po i pret një aventurë e madhe në qiell të hapur, së bashku me Dafnen dhe Ornelën, shoqet e tyre që jetojnë aty pranë. Pasi lexojnë për një legjendë mbi të kaluarën e fshatit në një libër të vjetër, ata nisin eksplorimin e rrënojave të një mulliri të çuditshëm, të fshehur nëpër shkurre. Kur zbulojnë një mesazh të fshehur pas një guri të madh, përfshihen, shenjë pas shenje, në një gjueti të pabesueshme “thesaresh”.

A ju pëlqeu t’i zgjidhnit misteret e librit “Shtëpia me 36 çelësa”?

Do t’ju pëlqejë edhe më shumë të deshifroni misteret e “Fshati me 13 sekrete”.

Një histori plot fantazi dhe shumë tërheqëse për fëmijë dhe për të rriturit. Përgjatë aventurave të fëmijëve, autorja ka ndërthurur edhe plot të dhëna historike, që do t’i lejojnë heronjtë tanë të rindërtojnë një legjendë vendase. Por mbi të gjitha libri vlerëson miqësinë e bukur që shohim të ndërtohet pak nga pak mes personazheve të librit. Ilustrimet e plotësojnë më së miri rrëfimin.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Fshati me 13 sekrete”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '