SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Aventurat e jashtëzakonshme të Sharlotës – Një për të gjithë e të gjithë për një

L700.00

Sot në shkollë ndodhi diçka emocionuese. Berenike fon Bëdekeri krijoi grupin e vajzave të quajtur VAJZAT RREZATUESE. Aty bëjnë pjesë të gjitha vajzat e klasës, përveç meje dhe Shajenit, shoqes sime të ngushtë, kështu që ne u themi gjithnjë DELET ACARUESE. Por nuk e kemi aspak problem, pasi edhe ne kemi krijuar grupin tonë, LEPURUSHËT EGËRSIRA . Duke qenë se dy veta janë shumë pak për një grup, kemi futur në të edhe Paulin bashkë me shtëpinë që ai ka në pemë. E sikur të mos na mjaftonin vetëm DELET ACARUESE, tani duhet të merremi edhe me Rokerët . A thua do të na ndihmojë fyelli indian që kam për t’i hequr qafe? Apo do të na ndodhin edhe më shumë gjëra të çuditshme? Aventura e dytë e Sharlotë Petermanit. Një ditar më se gazmor për vajza!

Përshkrimi

Autore: Alice Pantermüller
Ilustruese: Daniela Kohl
Përkthyese:
Migena Sejdini
ISBN: 9789928084248

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Aventurat e jashtëzakonshme të Sharlotës – Një për të gjithë e të gjithë për një”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '