SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Udhëtimet e Nikolasit të vogël

L600.00

Kur u ngrit në këmbë, babi kishte rrëzuar në kostumin e vet akulloret e Alcestit, që ky i kishte lënë në krahun e kolltukut (dy akullore me vanilje dhe dy me luleshtrydhe). Spektatorët bërtisnin: “Qetësi, ju atje!”. Pastaj bërtitën edhe: “Ndizni dritat!”. Pa u dëgjuan edhe shpërthime; ishte Xhefri që gjuante me revolverët e tij me kapsolla. Alcesti nga ana tjetër kërkonte sherifin që t’i kthenin akulloret. Zotëria me zë të trashë, në errësirë, po akuzonte babin që hante akulloret e fëmijëve. O sa u kënaqëm! Personazhet e këtij libri i gjeni dhe në klasën tuaj!

Përshkrimi

«DO TË SHKOJMË ME PUSHIME dhe që të tre, babi, mami dhe unë, po fluturojmë nga gëzimi.»
Autor: Rene Goscinny dhe Jean-Jacques Sempe
Përkthyes: Ariana Koxha
ISBN: 978-9928-08-4583

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Udhëtimet e Nikolasit të vogël”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '