SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Tullumbacja e bardhë

L600.00

Autore: Rovena Rrozhani
Ilustrues: Endri Beqo
ISBN: 978-9928-08-614-3

Përshkrimi

Ndërsa Lili, po luante me një tullumbace, era ia mori atë nga dora. Ajo filloi që ta ndjekë, por tullumbacja ishte më e shpejtë dhe iku. E vendosur për ta gjetur, Lili filloi të pyesë të gjithë me shpresë se dikush do ta kishte parë. Gjatë udhëtimit të saj, Lili gjendet përballë disa situatave të çuditshme të cilave duhet t’u japë zgjidhje. A do ta gjejë ajo tullumbacen e bardhë? Nëpërmjet humorit dhe lojës, kjo përrallë e mbështetur në motive popullore orienton fëmijët drejt zgjidhjes së problemeve, nxit mendimin, përcjell vlerën e miqësisë dhe të mbështetjes së njerëzve që gjenden në vështirësi.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Tullumbacja e bardhë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '