SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Tit hutaqi

L400.00

Karlo rrëfen krejt historinë, qysh kur ajo zuri fill. Sipas tij, gjërat shkuan kështu: në klasë na ishte një tip, Titi, që i besonte çdo gjëje që i thoshin të tjerët. Kuptohet se ata që ishin më të shkathët, pra Karlo dhe binjakët Mino dhe Leli, i punonin shumë rrengje; jo gjëra të këqija, por shakara… Beteja e Titit kundër përndjekësve të vet, rrëfehet nga një këndvështrim i pazakontë: përmes syve të vetë përndjekësit. Sepse, në vend që të kemi frikë nga kapadainjtë, ata duhen kundërshtuar me mendjemprehtësi! Lexojeni këtë libër nëse i keni qejf ata që i kuptojnë gabimet e tyre, ata që janë naivë dhe ata që nuk dorëzohen kurrë.

Përshkrimi

Autore: Anna Lavatelli
Ilustrimet nga Marco Bersani
Përktheu: Erion Kristo
ISBN 978-9928-08-367-8

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Tit hutaqi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '