SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Shkëmbimi

L1,300.00

Dy gra. Dy bileta. Vetëm një rrugëdalje
Autore: Julie Cark
Përkthyese: Elona Qose
ISBN: 978-9928-08-611-2
“Një roman mahnitës… me një portretizim plot ngjyra të dy grave të ndryshme, secila në një udhëkryq të rrezikshëm të jetës.” – KATHLEEN BARBER, shkrimtare

 

Përshkrimi

Klera dhe Eva janë dy gra që bëjnë jetë shumë të ndryshme, por kanë një të përbashkët: të dyja janë në rrezik dhe duhet të arratisen. Klera kërkon që t’i shpëtojë bashkëshortit të pasur, por të dhunshëm; Eva, rrjetit të trafikut të drogës ku ishte përfshirë që e re. Një takim, në dukje i rastësishëm në aeroport, ndryshon rrjedhën e jetës për të dyja gratë. Së bashku marrin një vendim të minutës së fundit për të këmbyer biletat: Klera merr fluturimin e Evës për në Okland, ndërsa Eva udhëton për në Porto Riko si Klera. Veçse, njëri prej avionëve nuk mbërrin kurrë në destinacion…
“Shkëmbimi” është historia e dy grave – të dyja të vetme, të dyja të frikësuara – të cilat arrijnë t’i shndërrojnë vështirësitë e jetës në mundësi.
“Nuk do ta hiqni dot nga dora” People.com
“Roman drithërues” Entertainment Weekly

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Shkëmbimi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '