SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Këtu është parajsa

L800.00

Autore: Christina Frangeskaki
Përktheu: Eleana Zhako
ISBN:9789928086310

Përshkrimi

“Deti që na ndan” është një rrëfim i ndjerë për odisenë e një familjeje emigrantësh shqiptarë në ishullin Rodos të Greqisë.
Kristina Frangeskaki është shkrimtarja e parë greke, që ia dedikon romanin e saj një familjeje shqiptare. Rrëfimi alternohet mes të ëmës, djalit të vogël dhe të atit, duke shpalosur një panoramë të dhimbshme të gjendjeve dhe identiteteve njerëzore.
Ky roman i kushtohet heronjve të heshtur shtegtarë, që mbartin me vete detin e mallit, të vetëflijimit, mbijetesës e dashurisë.

 

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Këtu është parajsa”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '