SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Këpucët jeshile që ngjallën zili

L450.00

Një histori që tregon se si fitohet mbi bullizmin. Marko është një djalosh 7 vjeçar i cili sapo është transferuar në një qytet 900 kilometra larg nga qyteti i vogël i lindjes. Gjërat nuk shkojnë për fat të keq ashtu siç do të donte ai: të fillosh shkollën në një klasë me 22 fëmijë që njihen prej një viti, nuk është aspak e lehtë. Sidomos kur hyjnë në mes edhe dy ngacmues që e tallin për shkak të theksit qe ka. Edhe këpucët e mrekullueshme që i ati i dhuron për ditëlindje keqësojnë gjendjen, duke zgjuar zilinë tek te tjerët! Për fat të mirë, mami, babi dhe mësuesja do te kenë një ide fantastike që do të ndryshojë tërësisht situatën.

Përshkrimi

Autor: Alberto Pellai
Ilustrimet nga Giuliano Lunelli
Përkthyer nga Erion Kristo
ISBN 978-9928-08-364-7

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Këpucët jeshile që ngjallën zili”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '