SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Sekrete të ruajtura mirë

L1,550.00

Autore: Liane Moriarty
Përkthyese: Manjola Nasi
ISBN: 978-9928-08-620-4

Përshkrimi

Një roman intrigues që flet për martesën, për marrëdhënien mes motrave dhe vëllezërve, si dhe për faktin se askush s’na lëndon dot më fort se njerëzit që duam më shumë.
PO TË TË HUMBTE MAMAJA, DO TË BËJE DENONCIM NË POLICI?
Edhe sikur i dyshuari kryesor të ishte babai yt? Kjo është dilema me të cilën përballen motrat dhe vëllezërit Delejni.
Familja Delejni ka vend të veçantë në komunitet. Bashkëshortët, Stenin dhe Xhoin, i kanë zili gjithë miqtë e tyre. Pas pesëdhjetë vitesh martesë, ata kanë shitur më në fund akademinë e famshme të tenisit dhe janë gati të nisin çka duhet të ishin vitet e arta të jetës së tyre. Atëherë pse s’janë aspak të lumtur?
Një natë, në derën e Xhoit dhe Stenit troket një e panjohur, Savana, e gjakosur pas një konflikti me të dashurin. Delejnët ia ofrojnë me shumë kënaqësi mbretërinë e vogël për të cilën ka aq shumë nevojë. Po kur humb Xhoi, Savana nuk gjendet gjëkundi dhe policia merr në pyetje Stenin. Dy nga fëmijët e çiftit mendojnë se i ati është i pafajshëm; dy të tjerët nuk janë aq të sigurt. Është e qartë që të gjithë Delejnët duhet ta shikojnë historinë e familjes me tjetër sy.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Sekrete të ruajtura mirë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '