SË SHPEJTI TRANSPORT FALAS NË TIRANË

Image Alt
produktet

Lista e Librave

Qielli shkundte yjet

L600.00

Poezi të zgjedhura
Autore: Adelina Rahmi Mamaqi
ISBN: 978-9928-08-465-1
Çmimi: 600 lekë

 

Përshkrimi

Shkrimtarja Adelina Mamaqi sjell për lexuesin botimin e ri me poezi të zgjedhura “Qielli shkundte yjet”. Autorja ka zgjedhur në vite krijimet e saj më të mira mbi jetën, mërgimin dhe dashurinë.
Adelina Mamaqi është lindur në Tiranë. Ka kryer Fakultetin Filologjik. Libri i saj “Ëndrra vashërie” (1963) është libri i parë i një poeteje në letërsinë shqipe. Ka botuar dhe dy të tjerë (Itali e Kosovë). Numri i librave të botuar për fëmijë është rreth 60 libra. Adelina Mamaqi është e përfaqësuar në Antologjinë e Poezisë Botërore për Fëmijë dhe Antologjinë  e Poezisë Shqipe në Itali. Është nderuar dy herë me Urdhrin “Naim Frashëri”.

Vlerësimet

Ende nuk ka Vlerësime

Bej ti veleresimin e pare “Qielli shkundte yjet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rr. "Brigada VIII", Kati II Kutia postare 7467 Tiranë +355694044443 botime@mediaprint.al

    '